Aktualności > Wspieramy BOINC@Poland


7 marca, 2010
boincatpoland

Wszystkie serwisy WWW organizacji BOINC@Poland działają na infrastrukturze InnerVision.

Największa Polska organizacja zrzeszająca osoby wspierające rozwój nauki, postanowiła przenieść wszystkie swoje serwisy internetowe do InnerVision. Poprzednio, całość stała na ‚tanim’ hostingu za granicą, jednak jakość takiej infrastruktury okazała się marna i po kolejnej awarii skutkującej brakiem dostępności serwisów, zdecydowano się na zmiany.

Oprócz stabilności działania serwisów z infrastruktury klastrów, organizacja zyskała dodatkowe wartości dodane, w postaci optymalizacji aplikacji oraz serwerów. W efekcie końcowym, strony ładują się błyskawicznie i przy takim samym ruchu na serwisach, zużycie pasma zmalało o ponad 75%! (dane na podstawie analizy rejestru wejść serwera WWW). Kolejną zmianą jest dostęp do narzędzi monitorujących, dzięki którym szczegółowy stan działania infrastruktury przestał być tajemnicą.

„Żałuję, że wcześniej nie zdecydowaliśmy się na współpracę z InnerVision. Zaoszczędzilibyśmy wiele czasu na rozwiązywanie problemów, oraz pieniędzy” – komentuje Michał Jarosz, założyciel organizacji.

BOINC@Poland zajmuje pierwsze miejsce w Polsce i 13’te miejsce na świecie (w chwili pisania tej wiadomości) w klasyfikacji wyników dla organizacji tego typu.

© wszystkie prawa zastrzeźone | INNERVISION Sp. z o.o.